Most Product Videos are expensive! 😵 Yes, when shot and produced right, they look great! But really, they cost a bomb to make! If you don’t know, a good video featuring a menu item from a restaurant, a car feature, and a really polished new smartphone ad will cost some $5,000, $30,000 and $120,000 respectively to the brand owner! No, most of us won’t have the means to invest so much on 1 video… So how? Introducing the 7th type of video that Learns do… the 𝗟𝗲𝗮𝗿𝗻𝘀 𝗜𝗻𝗻𝗼𝘃𝗮𝘁𝗶𝘃𝗲 𝗣𝗿𝗼𝗱𝘂𝗰𝘁 𝗩𝗶𝗱𝗲𝗼. All I can say is that it’s not only different than most of the product videos you see out there… it’s Differenter! And our Product Video is really affordable! Just ask us if you are running a retail or F&B business and have a product to showcase. 😉 “Why be Different, when you can be Differenter?” – Colin Goh